Nokia 888 Mobile Phone by Tamer Nakisci

A personal mobile communication device which lets you be free and fun. It is light, simple and carefree. You can change its form according to your needs during the day. You dont have to carry it in your pocket or on your wrist. You can carry it anywhere, in anyform. You can roll it, bend it, put on your clothes like a clip. It also makes some form changes that makes it more ergonomical: i.e. when you want to talk on the phone, the body form turns into the form of the good old telephone. You can personalize these forms and record them. So it fits you the best in the way that you have chosen. Also e-motions let you send forms to other 888 users: i.e. you can send a heart shape to your girlfriend or a dancing figure to your friends to call them to the party tonight. This way you can talk without words.

Tamer Nakisci explains in detail about this work.

*technologies that are used
It uses liquid battery, speech recognition, flexible touch screen, touch sensitive body cover which lets it understand and adjust to the environment. It has a simple programmable body mechanism so that it changes forms in different situations.

*the functionality of design
You dont have to carry it in your pocket or on your wrist. You can carry it anywhere, in anyform. You can roll it, bend it, put on your clothes like a clip. It also makes some form changes that makes it more ergonomical: i.e. when you want to talk on the phone, the body form turns into the form of the good old telephone. You can personalize these forms and record them. So it fits you the best in the way that you have chosen. The functions that it has also create a feeling of electronical pet, as it senses your moves, understand what you want, respond you in the best way. It learns you, to fit you better.Also e-motions lets you send forms to the other 888 users. It could be the shape of a heart or a small dance. This way you can talk without words.

*how the user interacts
E-motions… It means electronical motions that 888 has. You can send and receive forms from / to friends. You can send a heart shape to your girlfriend, so her telephone turns into an icon of heart. Or you can send a dancing form to your friends to call them to the party tonight. This is the fun side of the product. If we look from the functionality side, 888 is quite flexible. You can put it into your pocket, roll it and make it smaller, or put on your wrist when you want to make a video call on the go. If you want to talk like a normal telephone, there you have your telephone shape. We go through a lot of places and situations in the daily life, so it seems like one form is not enough.

*what is unique
You can change the form of the body. Not just the color. And you can do the same by sending an e-motion to your friend.

*the inspiration
The idea is that “the perfect form” does not exist. “Form follows you” We create the perfect form for each function.

Designer: Tamer Nakisci

353 Comments

 • Asking questions are in fact good thing if you are not understanding something completely, but this paragraph offers fastidious
  understanding even.

 • uçak bileti says:

  was really a wonderful design in the hands of health

 • Bursa Cafe says:

  Günümüzün yoğun koşuşturmacaları arasında koyu bir sohbet esnasında arkadaşlarla içilen bir fincan kahve çoğu zaman en iyi terapi şeklidir. Dostlar, arkadaşlar bu terapinin en vazgeçilmez ayağını oluştursa kahve içilen mekânın ferah ve hoş bir yer olması da en az ilk ayak kadar büyük öneme sahiptir. Cafeler günümüzde farklı menüleri, hoş ortamları ile sosyal yaşamın en vazgeçilmez parçalarını oluşturmaktadır. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine en lezzetleri menüleri, şık ve nezih ortamı ile bursa cafe aradığınız farklılığı ve rahatlığı bulabileceğiniz bir adres olabilecektir. Sıkıntılı, günlük koşuşturmacalar arasından gün ortasında kendiniz için bir mola vermek istediğinizde ya da günün yorgunluğunu atmak için günün sonunda en sevdiklerinizle ferah bir ortamda hoş vakitler geçirebilmek verilen hizmetlerin kalitesi ile hoş vakitler elde edebileceksiniz. http://www.ganitacafe.com.tr

 • Gökalp says:

  Daha kaliteli makineler için tercih edebileceğiniz bir web site e-ticaret önereceğim sizlere buypasa.com’u ziyaret etmenizi önermekteyim.

 • Güzel bir makale olmuş. Ayrıca nokia hala eski modelleriyle ön planda olmayı hakediyor.

 • Paylaşımlar için teşekkürler.

 • Beautiful presentation and thank you for the beautiful photograph.

 • siteniz çok güzel ellerinize sağlık ayrıca paylaşımlar için teşekkürler

 • Provide anything a little more distinctive? 😉 Including, reviews or even material on qualifying
  sales leads. How do I subscribe to your articles?
  🙂

 • Masaj da rahatamak herkesin hakkı..

 • Faydalı bir paylaşım teşekkürler

 • depo raf says:

  Dikey stoklama da fazla ürün çeşitliliğinde bilgisayar kontrollü depolama imkânı elde edilirken, ürünlere daha hızlı oluşabilmek için hareketli sistem ideal olabilmekte mekik depolamada ise koridorlardan da tasarruf edilerek hızlı ve pratik depolama sağlanabilmektedir.

 • Artan üretim potansiyeline paralel olarak, depolama aşamalarında yaşanan sıkıntılar otomatik depo
  raf sistemlerinin geliştirilmesine alt yapı oluşturmuştur. Tek bir alanda; pek çok farklı malzemenin aynı anda saklanabilmesi, kutu ya da çekmece türü stok alanlarıyla malzemelerin sorunsuz saklanabilmesi, numaralandırma işlemleriyle ürünlerin hangi bölümde nerede stoklandığının takip edebilmesi, otomatik modül sayesinde malzeme taşıma maliyetlerinin azalması, sistemdeki kayıtlar ile ürüne kısa zamanda hızla ulaşıp, kolaylıkla transfer edilebilmesi ve zamandan tasarruf sağlaması depo raf sistemlerinin en belirgin avantajları arasında yer almaktadır.

  Avrupa normlarına göre üretilip, mukavemetinden taviz vermeden, ürünlerin zarar görmeden ve denge problemi yaşamadan taşınmasını sağlamak amacı güdülerek üretime koyulan ve stoklama alanları istenilen ölçülere uygun tasarlanan bu düzenekler başlıca, paletli, kutulu, hareketli ve içine girdirilebilir raf çözümleri olarak pek çok alternatiflere ayrılmaktadır.

  Kullanışlı yazılımları sayesinde her dilde kullanılabilmesi ve ürünle ilgili bütün pozisyonları bünyesinde barındırarak, geniş bilgi ve detaylı analiz sunma olanaklarını da müşterisine sunan bu mekanizmalar, en küçük ve hafif parçadan en ağır ve hantal malzemelere kadar her ebattaki ürünün stoklama ve saklama imkânlarını kullanıcısına sunmaktadır.

  Zamandan ve mekandan tasarruf etmeyi sağlamasının yanı sıra depo alanından optimum faydalanma olanakları da sunan bu sistemler, yükleme, taşıma ve boşaltma işlemlerini tek bir elektro cihaz sayesinde, bir operatörün yardımıyla gerçekleştirmektedir. Stoklanan malzemenin hiçbir şekilde zarar görmeden transfer edilecek olan zamana kadar güvenle saklanmasını, dilenilen anda ürünün pozisyonunun ve stok adedinin de takip edilmesine imkan sağlayan bu modüller, % 100 doğru malzemeye, istenilen anda ulaşabilme garantisi de vermektedir.

  Yüksek tavanlı depolar olarak 40 metre yüksekliğe kadar çıkabilen ve genellikle 1.5 ton ağırlığına kadar da yük taşıyabilme niteliklerine sahip olan bu mekanizmalar, artık kolilerin üst üste dizilme ve geniş alana yayılma prensibine son vermiş, fuzuli ve fazladan personele ihtiyaç duyma gereksinimlerini de ortadan kaldırmıştır.

  Kullanım alanlarının oldukça geniş bir ağa yayıldığı, üretim ve transport hareketleri gerçekleştiren; lojistik, endüstriyel ve gıda firmalarının çoğunlukla kullandığı bu sistemlerin dikey kullanımı sayesinde, alandan yüksek yoğunluklu depolama fırsatları yakalanarak, daha çok malzemenin ve ürünün ekstradan mekana gerek kalmadan stoklanması sağlanmaktadır.

 • Yes it is riht

 • başarılı bir konu olmuş

 • I wonder if we will ever see a phone like this in the future? For something designed 10 years ago, it still looks so far ahead.

 • Kartal Kurye says:

  Thanks for sharing information and knowledge with us.
  Really corporations must look elsewhere in innovation.
  Congratulations for the article.

 • Thanks for sharing information and knowledge with us.

Comments are closed.